© 2016 מיכל ויסמן

DESIGNED BY BEST SITE

להתראות בטיול הבא !

בשבילנו, טיולי בוטיק בארץ

מטיילים עם מיכל ויסמן

טיולי בוטיק, טיולי נשים, טיולים לגיל הזהב, טיול יום הולדת, לטייל עם מיכל ויסמן, סיורים בתל אביב, טיולים בצפון, מדריך טיולים באנגלית, מדריכת טיולים, ימי כיף, טיול בירושלים 

רפרטואר סתיו 2016 יפו – צפת וראש פינה – נגב מערבי

 להורדת קובץ PDF

 

ראש השנה תשע"ו - סתיו 2016

 

יפהפה-יפו – רחוב יפת המבנים והסיפורים

 

רחוב יפת התפתח על תוואי הדרך העתיקה לעזה, עם היציאה מהחומות בשנות ה-60 של המאה ה-19,

לאורך הרחוב התמקמו המעצמות שבקשו דריסת רגל ובנו מבני ציבור – בתי חולים, בתי ספר וכנסיות ואנשים פרטיים שבנו בתי פאר.

נטייל לאורך הרחוב ונראה מה היה ומה מתהווה –

מה שם הרחוב היחיד בארץ על שם קרב בו הפסידו היהודים? זרמים בכנסיה – יוונים אורתודוכסים, פרנציסקנים, אנגליקנים, קופטים וזה לא הסוף. מתחם אנדרומדה והשתלבותו(?) באזור, בית החולים הצרפתי שהופך למלון בוטיק, יהודים משיחיים שהתמקמו בין בית קברות עם סיפור מעניין למתחם מגורים יוקרתי, הסניף הראשון של בנק אנגלו-פלשתינה שהפך לבנק לאומי לישראל, פיתות חמות אצל אבולעפיה וככר השעון עם דרישת שלום מ"השוטר אזולאי".

תערובת יפואית מרתקת ואפשרית

 

משמן זך אל גבינות וקודש בצפת העתיקה ואל ראש פינה חלוצת העליות

 

ביקור בבית בד גלילי המשלב טכניקה מודרנית עם אבן ריחיים עתיקה. נשמע על הפקת השמן ומוצריו והשפעתם על הבריאות. נבקר בקבר רבי  שמעון בר יוחאי בהר מירון, מקברי הצדיקים המפורסמים בארץ.

נסייר בצפת, בסמטאות הרובע, בין בתי הכנסת העתיקים. נעבור ליד בית הכנסת העתיק של רבי יוסף קארו, ברחבת בית הכנסת האר"י הקדוש, על שמו של גדול מקובלי צפת מהמאה ה-16 והמקום בו נוסד מנהג "קבלת שבת". נרד לסמטת אבוהב אל בית הכנסת הספרדי העתיק. נערוך תצפית אל בית העלמין העתיק המשקיף אל הר מירון ואל קברי המקובלים. ביקור במחלבת המאירי, שהיא המחלבה הראשונה בארץ המייצרת גבינות גורמה מחלב צאן כבר למעלה מ-150 שנה.

מצפת, אחת מארבעת ערי הקודש, נמשיך לראש פינה, מושבת העליה הראשונה. 

תצפית נוף על האיזור וסיור בסמטאות בליווי הסיפורים המיוחדים למקום.  דרך בית הכנסת  ששמר על מראהו המיוחד, בית המורה, בית המלון של אלתר שוורץ – סבו של יגאל אלון, בית הפקידות והחיזיון.

 

 

עוטפים את העוטף - הנגב המערבי גילוי ובילוי

 

היסטוריה ואקטואליה בנגב המערבי ועוטף עזה - סיור באזור הרצועה שהיווה אזור חיץ ומעבר לאורך אלפי שנים, סיפורה של ראשית ההתיישבות היהודית, מים וחקלאות אז והיום, תצפית לעזה ולרצועה

נפתח בבריכת המים בניר עם. מוזיאון הממוקם בתוך בריכת המים המקורית ממנה יצא הצינור שהרווה את הנגב בימי ראשית המדינה.

ציון לפעולות התגמול באנדרטת "חץ שחור", אתר זיכרון למורשת הקרב של הצנחנים בתקופת פעולות התגמול.

נערוך מהאתר תצפית מעניינת לכיוון עזה.

ביקור בבית כנסת במעון, עדות להתיישבות יהודית מלפני 1,500 שנים ורצפת פסיפס ברמה אמנותית גבוהה.

חבל הבשור הפך לאסם התבואה של ישראל. חוויה מיוחדת וטעימה מצפה לנו ב"שביל הסלט"  חממות של  עגבניות, פלפלים, תבלינים ותות שדה ביולוגי בשלל גוונים וטעמים. נחשף גם לסיפורו של מאיר שלו "יונה ונער" ונשלח יוני דואר.

יצירת פסיפס משותפת על חומת הגבול בנתיב העשרה. מפגש אומן עם צמרת זמיר, על הסיפור האישי, החיים בצל החומה והאופטימיות. בגינה תצוגת קסאמים וכיפת ברזל וחנות מזכרות. נסיעה לחומה והדבקת פסיפס על חומת הגבול.

 

מטיילים עם מיכל ויסמן בשבילינו

054-2604042

sales@bishvileinu.co.il

www.bishvileinu.co.il

 

 

 

Please reload